V3 Bilişim A.Ş

E-ticaret işinizi en yüksek değerinde nasıl satarsınız?

E-ticaret işinizi en yüksek değerinde nasıl satarsınız?' data-url='http://www.eticaret.com/blog/e-ticaret-isinizi-en-yuksek-degerinde-nasil-satarsiniz/'>
E-ticaret işinizi en yüksek değerinde nasıl satarsınız?' data-url='http://www.eticaret.com/blog/e-ticaret-isinizi-en-yuksek-degerinde-nasil-satarsiniz/'>

Uzun saatler ve büyük emek harcayarak, kazançlı bir hale getirdiğiniz e-ticaret işinizi satarak yatırımınızın karşılığını almak istiyorsunuz, elbette onu hak ettiği en yüksek değerde satarak emeklerinizin karşılığını tam olarak almak isteyeceksiniz.

Peki, bir e-ticaret işini en yüksek değerde satabilmek için neler yapmak gerekiyor? Satış seçeneklerini ve işinizin satış değerini yükseltebilecek ipuçlarını incelediğimiz bu yazıda aradığınız soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bir e-ticaret sitesini değerli yapan nedir?

Ortalama bir e-ticaret sitesi, karlı bir yatırım haline gelene kadar pek çok zorlu aşamadan geçiyor. Bir e-ticaret işinin en önemli değeri yatırım getirisidir. Sitenin yatırım getirisi ise birçok faktöre bağlı olsa da en önemli unsur ödeme yapmak isteyenlerin karşılaşacakları risk faktörü diyebiliriz. Alıcılar koydukları parayı mümkün olan en kısa sürede geri kazanmak isteyeceklerdir, sitenizin karlılığı ve algılanan risk arasındaki ilişki yatırım değerini belirleyen en önemli ölçüt olarak düşünülebilir.

E-ticaret sitesini en yüksek değerine satmak için doğru zamanlama nedir?

E-ticaret işinizi satmak için doğru zamanlama, hem sizin kişisel hedeflerinize hem de işin durumuna bağlı olabilir. Belirli kıstasları sağlamış, alıcı talebi yüksek ve kârlı bir e-ticaret işi artık yüksek değerlere satılabilir ancak tabi ki işi bu noktaya getirmek, büyük emek ve zaman gerektiriyor. Koyduğunuz hedeflere ulaşmadan işinizi satmamanızda fayda var.

E-ticaret işinizi nerede satabilirsiniz?

Küçük kazançları olan web sitelerini satmak için en uygun yerler, konuyla ilgili forumlar ve özel olarak sınıflandırılmış satış platformları olarak düşünülebilir. Aylık kazancı 5 ilâ 10 bin TL olan e-ticaret sitelerini bu gibi platformlar üzerinden satabilirsiniz.

Daha yüksek kazançlı işlerin satışını, bu alanda tecrübeli profesyoneller veya web sitesi simsarları danışarak yapmak daha doğru bir yaklaşım olabilir. Bu profesyoneller, nitelikli alıcıları bulma ve doğru anlaşmalar yapma aşamasında deneyimleriyle, e-ticaret işiniz için en yüksek değerlemeyi yapabilirler.

Bir e-ticaret işini satmak ne kadar sürer?

Eğer bir web sitesi simsarıyla çalışıyorsanız satış süreci, işin ve anlaşmanın koşullarına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Satılacak işin maddi değeri yükseldikçe satış süreci de uzuyor haliyle. Ayrıca iş yapısının karmaşıklığı ve vade/ödeme seçenekleri de süreyi doğrudan etkileyen faktörler olarak göze çarpıyor. Ancak yapılan araştırmalar satış sürecinin ortalama 60 gün olduğunu ortaya koyuyor.

Bir e-ticaret işini satmak kolay bir karar değil. Ama tabi ki öncelikli olarak sonucunda satarak başarılı bir çıkış yapacağınız e-ticaret sitenizi kurmak ve büyütmek gerekiyor. Bu konuda Web Atölyesi yanınızda. Hemen ücretsiz deneme hesabınızı oluşturarak Web Atölyesi e-ticaret altyapı hizmetlerinden yararlanmaya başlayın.

İletişim

Satış: +90 (532) 200 9852
Satış: +90 (212) 982 7105
Satış: +90 (850) 532 7008
Destek: +90 (545) 561 9207
Jooble:Türkiye iş ilanları

Bize Yazın

V3 Bilişim Anonim Şirketi

Mall Of İstanbul The Office Kat:17 No:136 Başakşehir / İstanbul

Mersis Numarası: 922118748000001