V3 Bilişim A.Ş

E-ticaretin büyümesi fiziksel mağazalar için ne anlama geliyor?

E-ticaretin büyümesi fiziksel mağazalar için ne anlama geliyor?' data-url='http://www.eticaret.com/blog/e-ticaretin-buyumesi-fiziksel-magazalar-icin-ne-anlama-geliyor/'>
E-ticaretin büyümesi fiziksel mağazalar için ne anlama geliyor?' data-url='http://www.eticaret.com/blog/e-ticaretin-buyumesi-fiziksel-magazalar-icin-ne-anlama-geliyor/'>

Evet, sahip olduğunuz mağazanızı çok sevdiğinize eminiz. Ama artık günümüz teknolojisine ayak uydurmanın zamanı geldi de geçiyor. İnsanlar günümüzde alışverişlerinin büyük bir kısmını çevrimiçi mağazalardan, e-ticaret sitelerinden yapıyorlar. Alışveriş yapmak bir yana, fiziksel mağazadan ürünü almaya karar veren kişiler dahi en azından fiyat araştırmalarını online bir şekilde yapmayı tercih ediyorlar.

Fiziksel mağazanızın bu dünyada var olması artık bir zorunluluk haline geldi. Çünkü e-ticaret büyüdükçe, sizin fiziksel mağaza cironuzun ufalacağından emin olabilirsiniz. Ve özellikle son 5 yıl içerisinde e-ticaret sektörünün ne kadar büyüdüğünü rakamlar ortaya koymakta. Küresel çapta yıllık 2 trilyon dolara yaklaşan bir sektör haline gelen e-ticaret, artık sizin de kapınıza dayanmış durumda.

Teknolojiye ayak uydurmak zorundasınız

Teknolojik gelişmelere ayak uydurmayan kuruluşların artık bir geleceği olmayacağını söylemek çok da yanlış olmaz. Sadece ticaret alanında değil, insanların sosyalleşmesi bile teknolojik olanaklara dayanıyor. Çevrimiçi teknolojileri sahiplenen insanlar, eski tip alışkanlıklarından gün geçtikçe kurtuluyor. Ve bunların başında da alış veriş alışkanlıkları geliyor. Fiziksel mağazanızın konumu, görünümü harika ya da sattığınız ürünlerin çok uygun fiyatları olabilir. Ama gün geçtikçe daha az kişi tarafından ziyaret edilen bir mağaza size istediğini kazancı sağlamayacaktır. Bölgenizin dışına çıkmanın ve internetten insanlara ulaşmanın zamanı geldi.

Mağazanızı kapatmak zorunda değilsiniz

E-ticarete adım attığınızda, fiziksel mağazanızı kapatmak zorunda değilsiniz. Aksine bir mağazanız olması, alış veriş yapmak isteyen insanlar açısından güven verici bir duruma dönüşecektir. Günümüzde internetten alış veriş yapan insanların bir kısmı “webrooming” denilen yöntemi tercih ederek, çevrimiçi aldığı ürünü fiziksel olarak mağazadan teslim almayı tercih ediyor. Mağazanızı ziyaret eden kişiler, daha farklı alış verişlere de yöneliyorlar. Yani E-ticaret, fiziksel satışlarınızı da pozitif yönde etkileyen bir yönteme dönüşüyor. E-ticaret sayesinde iki tarafta da yer alarak, hem bölgesel hem de küresel çapta iş yapan bir mağazaya dönüşmek sizin elinizde.

7/24 hizmet verebilme ihtimaline uzak kalmayın

Fiziksel mağazanızın aksine, e-ticaret size günün her saati müşterilerinize hizmet verebilme imkanı sunuyor. Ürünlerinizi merak eden potansiyel müşteriniz, çevrimiçi olarak dilediği zaman mağazanızı gezip alış veriş yapma ya da fiyat karşılaştırma imkanına sahip oluyor. Bunun da satışlarınızı arttırması kaçınılmaz bir durum.

Ürün çeşitliliği ve sınırsız stok imkanı

Fiziksel mağazanızdaki ürünleri sergileme imkanınız, mağazanız ne kadar büyük olursa olsun kısıtlıdır. Ama e-ticaret sitenizde elinizdeki tüm ürünleri sergileme imkanı bulur ve müşterinizi memnun edersiniz. Mağazanızda sergileyemediğiniz ürünleri, e-ticaret olanakların ile sergileyebilirsiniz. Eskiyen ya da modası geçmiş ürünlerinizi uygun fiyatlara satmak adına mağazanız dışında ikinci bir adresiniz olur. Stoklarınızı daha kolay eritir, mağazanızda ya da kullandığınız ekstra deponuzda daha fazla alana sahip olabilirsiniz.

Masraflarınızın azalması

Fiziksel mağazanızı kapatmaya karar verip tamamen e-ticarete yöneldiğinizde ise masraflarınızın ciddi anlamda düştüğünü görebilirsiniz. Mağazanızın faturalar ve maaşlar gibi bir çok giderinden kısarak sadece e-ticaret tanıtımlarınıza, çevrimiçi promosyonlarınıza ayırabilir, çok daha rahat bir çalışma modeli yaratabilirsiniz.

Ama kuşkusuz e-ticaretin en büyük önemi teknolojiye ve güncel alış veriş trendlerine ayak uydurmanız olacaktır. Daha fazla potansiyel müşteri ve bu müşterilere çevrimiçi fiyat karşılaştırma olanağı sunmak, bu müşterileri fiziksel mağazanızı da çekmek, e-ticarete geç olmadan adım atmanız ile alakalı pozitif geri dönüşler olacaktır.

Var olan fiziksel mağazanızı e-ticarete taşımak ise düşündüğünüzden çok daha kolay. Bir e-ticaret sitesi yaptırmak, o sitenin güvenliğini düşünmek, ödeme seçenekleri için detaylı araştırmalar yapmak zorunda değilsiniz. Tüm bunları Web Atölyesi sizin yerinize üstleniyor ve en son teknolojiye sahip, gelişmiş güvenlik sitemleri, çeşitli ödeme seçenekleri ve daha pek çok özelliğe sahip akıllı e-ticaret paketleri ile size işinizi online’a taşımanın kolay yolunu sunuyor. Gelin siz de Web Atölyesi demo hesabınız için başvurunuzu yapın ve kazanmaya hemen başlayın.

İletişim

Satış: +90 (532) 200 9852
Satış: +90 (212) 982 7105
Satış: +90 (850) 532 7008
Destek: +90 (545) 561 9207
Jooble:Türkiye iş ilanları

Bize Yazın

V3 Bilişim Anonim Şirketi

Mall Of İstanbul The Office Kat:17 No:136 Başakşehir / İstanbul

Mersis Numarası: 922118748000001